MagazínEmpora Hotels

Prechádzka "Čarovná lesná cestička"

Chcete vidieť kamzíka, vlka, rysa či medveďa na vlastné oči? Príďte si ich pozrieť do Podbanské resort a spoznáte drevo ako ste ho doteraz nepoznali... 

Drevo patrí medzi jeden z najstarších a zároveň najčastejšie používaných materiálov všeobecne, čo samozrejme nie je výnimkou ani u nás v Tatrách. Už od dávna naši prastarí rodičia poznali jeho užitočné vlastnosti a vedeli si s ním buď pomôcť výrobkami bežnej potreby, alebo tí s estetickým cítením zútulniť príbytok umeleckými predmetmi.

V súčasnosti sa rezbárstvo a jeho výrobky tešia opäť veľkej obľube, čo nás inšpirovalo, aby sme si okolie Grand hotela Permon**** skrášlili sochami zvieratiek. Na novo vybudovanom chodníčku, ktorý nájdete pod rampou – na pravej strane pod vstupom do hotela, nájdete sériu drevených sôch zvieratiek, typických pre tatranské podnebie a to: kamzíka, medveďa, líšku, vlka, rysa, svište či hada.

Tieto umelecké diela má na „svedomí“ umelecký rezbár so zlatými rukami, ktorý vie z dreva vyrezať skutočne čokoľvek. Výsledok je priam neuveriteľne nádherný.

Ak je človek obklopený krásnou prírodou, o múzu a námety nie je núdza, čo sa pekne odráža aj na výsledku tvorby, ktoré sú toho dôkazom.

Na svoje umelecké diela pán rezbár využil prevažne odpadové drevo z topoľa a jedle, jedna socha váži v závislosti od veľkosti 40 až 150 kg. Výroba jednej takejto drevenej nádhery trvala približne jeden týždeň, čo je samozrejme individuálne v závislosti od náročnosti a veľkosti sochy.

A aby nešlo len o obyčajné sochy z dreva, p. Kačica pridáva do svojich umeleckých výtvorov nielen kus prírody, ale i kus srdca.

Neveríte? Príďte si zvieratká pozrieť naživo a spravte si s nimi pamätnú fotografiu. A ak ste od nás práve odišli, pozrite si aspoň fotky, ktoré sme zhotovili počas prechádzky my.

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov