MagazínEmpora Hotels
Magenta
Pieris reštaurácia
Miesto kde najlepšie vypnete
Kongres & Business & Teambuilding
wellness pobyt
mutton
mutton
Pieris reštaurácia
Miesto kde najlepšie vypnete
Café Pieris

Hotel Pieris ***

Online rezervácia

Získali sme ocenenie Travellers` Choice 2020

V malebnej horskej osade Podbanské Vás príjemne prekvapí trojhviezdičkový hotel Pieris, ktorého prevádzkovateľom je Grand hotel Permon, s.r.o. Hotel Pieris*** je moderne zrekonštruované ubytovacie zariadenie, ktoré bolo v minulosti známe ako hotel Kriváň. Vďaka kompletnej rekonštrukcii izieb, reštaurácie, Lobby baru a recepcie vznikol moderný a štýlový trojhviezdičkový hotel. Komfortné izby a menšie apartmány, ktoré ponúkajú atraktívny dizajn sú ako stvorené pre romantické pobyty pre dvoch. Kompletne zrekonštruovaná kuchyňa a nová reštaurácia poskytnú príjemný zážitok z gastronómie. V elegantnom Lobby bare s posedením pri krbe alebo na slnečnej terase Vám určite zachutí šálka lahodnej kávy či pohár kvalitného vína.

Hotel Pieris*** Vás príjemne prekvapí interiérom, štýlovým izbami, kvalitnými službami a atraktívnou polohou v obklopení Vysokých, Nízkych a Západných Tatier zároveň. Zažite jedinečnú atmosféru malebnej horskej osady Podbanské a doprajte si skutočný oddych v spojení s prírodou a kvalitnými službami. Hotel je ideálny, ak hľadáte wellness pobyt pre dvoch.

Názov hotela sa začína na písmeno „P“, tak ako všetky ostatné prevádzky spoločnosti Grand hotel Permon, s.r.o. (Permon – Permoník – Pinius – Pieris – Permon´s Paradise). Aj lokalita Podbanské má prvé písmeno P.

Čo znamená PIERIS?                     

  • Pieris prezývaný ako „Mountain Fire“ (Horský oheň) je stredne rýchlo rastúci ker s ozdobnými tmavozelenými listami. Mladé listy majú sýtočervenú farbu a výborne kontrastujú s veľkými strapcami snehobielych kvetov.
  • Zvláštnosťou všetkých kríkov sú výrazne farebné čerstvo vyháňajúce listy. Či ide o odrody zelené alebo pestrolisté, nové výhonky majú svietivo červenú až oranžovú farbu (Pieris floribunda je označovaný ako „Forest Flame“ – Lesný plameň).
  • Konvalinkovo kvitnúce pierisy majú veľmi dekoratívne, neopadavé listy a väčšina druhov kvitne skoro na jar. Druh Pieris Japonica má nádherné biele strapce konvalinkových kvetov.
  • Pieris je plne mrazuvzdorný, je ho možné pestovať aj v našich podmienkach.

Hotel PIERIS ... Asociácie názvu s hotelom:

  • Pieris: Stálezelené listy, ktoré prekvapia červeným sfarbením a peknými nápadnými kvetmi.

Hotel Pieris: Trojhviezdičkový hotel, ktorý príjemne prekvapí kvalitnými službami a peknou prírodou v okolí – hotel obklopený čarovným horským prostredím pekným počas celého roka.

  • Evokuje prírodu (zeleň), pestrosť (rôzne sfarbenia), pokoj, harmóniu, uvoľnenie (jeden druh Pierisu má liečivé účinky, tíši bolesť hlavy), radosť (kvitne, kvety ako konvalinka), energiu a život (vždyzelený krík).
  • Nedá sa nevšimnúť si ho, je neprehliadnuteľný – „Mountain Fire“ alebo „Forest Flame“.

Pobyty rezortu