MagazínEmpora Hotels

O Podbanskom

Tatry - najmenšie veľhory sveta s množstvom prírodných krás a unikátov, v sebe skrývajú aj čarovné miesto - Podbanské.

Malá horská osada leží na rozhraní dvoch najvyšších slovenských pohorí - Vysokých a Západných Tatier. V jej blízkosti vyúsťujú tri tatranské doliny - Kamenistá, Tichá a Kôprová dolina. Oblasť je ohraničená dvoma významnými vrchmi  - vrchom Bystrá (2 248 m.n.m.), ktorý je najvyšším vrchom Západných Tatier a majestátnym vysokotatranským štítom Kriváň (2 494 m. n. m.), ktorý sa považuje za symbol národnej hrdosti Slovákov. Impozantnú prírodnú scenériu prostredia dotvára aj najčistejšia a jediná raftová slovenská rieka Belá

Podbanské je predurčené na tiché prechádzky smrekovými lesmi, ale aj na náročnejšie vysokohorské túry na okolité končiare. Užívajte si svieži horský vzduch a prírodu okolitého Tatranského národného parku plnými dúškami. Cesty do dolín a blízke terény v podhorí sú vhodné na cyklistické výlety, v zime zase ideálne ako lyžiarske či bežecké trate. Okrem toho je tu lyžiarsky vlek, ideálny pre začiatočníkov a rodiny s deťmi.

Vstúpte do malebnej horskej osady Podbanské, ktorá Vás očaríPríďte a zažite romantiku, ktorá vám rozbúcha srdce...

Vedeli ste, že:

Voda v Belej je aj v lete iskrivo ľadová a taká čistá a priezračná, ako srdce dievčiny, ktorá sa nechcela vydať za iného. Hovorí sa, že ak sa v Belej umyjete alebo sa z nej napijete, získate srdce svojho vyvoleného a budete šťastní a milovaní. 

Relax v prírode - PodbanskéPohľad na PodbanskéBelá a KriváňMajestátny Kriváň

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov