MagazínEmpora Hotels

Chodník sovích strážcov

Prešli ste si už našu čarovnú lesnú cestičku plnú drevených sôch zvieratiek, typických pre tatranské podnebie?

Tak je čas na ďalšiu.

Príďte sa zoznámiť so sovami, ktoré nájdete na novovybudovanej cestičke za našou štýlovou požičovňou bicyklov, napravo od hotelového parkoviska (smer von z Grand hotela Permon****).

A čo je na nej také nezvyčajné? To musíte zažiť sami.

Nejde len o klasickú „vychádzkovú“ cestičku... Akonáhle si ju prejdete, uvedomíte si, že pocit z nej je naozaj magický. Okrem toho, že Vás po dĺžke chodníka okúzli krásne sovy vytesané z dreva, pokojná atmosféra, ktorá v ňom vládne Vám dodá stratenú energiu z bežných strastí života. Len tak sa zastavte, sadnite si na lavičku, dýchajte svieži tatranský vzduch, započúvajte sa do spevu vtákov...  

A ak by zrazu bolo toho pokoja na Vás až príliš, z Chodníka sovích strážcov sa ľahko dostanete na bežecký okruh s prevýšením, ktorý je dlhý 1,3 km.

V prípade, že Vás prekvapí hlad, tento okruh pre viac, či menej aktívnych bežcov, Vás zavedie až ku Kolibe Permoník, kde na Vás bude čakať typická slovenská kuchyňa ako od babičky.

Ktorý variant je ten Váš?

Aj tieto umelecké diela má na „svedomí“ skvelý umelecký rezbár. Sme šťastní, že v našom okolí sa nachádzajú ľudia s takýmito skutočne zlatými rukami, ktorí z dreva vedia vyrezať skutočne čokoľvek.

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov