Podbanské SKI - ideálne miesto na POHODOVÚ lyžovačku

Milí hostia, je tu obdobie plné zimných radovánok v snehu. Deti stavajú snehuliakov, guľujú a sánkujú sa. Rodičia balia kufre a spolu so svojimi ratolesťami sa chystajú na zimnú dovolenku.

 

Do zimných aktivít patrí nepochybne aj lyžovanie. Vedeli ste, že vznik lyží siaha až do obdobia mezolitu-teda strednej doby kamennej? V Nórsku boli objavené pozostatky lyží starých 8000 rokov. Lyžovanie pôvodne slúžilo na dopravu a v priebehu 20. storočia sa postupne stalo hlavne športovou a rekreačnou aktivitou. 

Nie je to len zábava, ale aj vynikajúci tréning...
Stredne náročné zjazdové lyžovanie spáli približne až 400 kalórií za hodinu. Bežecké lyžovanie, či skialpinizmus dokáže spáliť viac ako 1200 kalórií za hodinu. Počas tejto aktivity sa v tele uvoľňujú endorfíny, ktoré Vám dodajú adrenalín a navodia pocit šťastia, práve preto odchádzate zo zjazdovky vždy s úsmevom a dobrým pocitom.

 

Čo by ste povedali na POHODOVÚ LYŽOVAČKU na Podbanskom? 

Stredisko Podbanské SKI je vhodné presne na takú lyžovačku, či pre rekreačných lyžiarov, rodinky s deťmi a začiatočníkov. V stredisku sú 3 lyžiarske vleky s dĺžkou: 2 vleky Tatrapoma P, 360 m a 1 vlek Tatrapoma F12, 520 m. Stupeň náročnosti tratí: Ľahká.

Na svahu sa lyžuje výhradne na prírodnom snehu a ako bonus máte zo zjazdoviek dokonalý výhľad na majestátny Kriváň.

 

Avšak lyžovanie určite nie je ľahký šport a preto je vhodné možno začať s pomocou inštruktora, ktorý Vás správne naučí základy.

V Podbanské SKI si môžete rezervovať inštruktora lyžovania priamo na mieste. Pre detičky je k dispozícii lyžiarska škola a na svahu sa nachádza požičovňa lyží. V rámci svahu je tiež vyhradená časť práve pre tých, ktorým lyžovanie, či snowboardovanie neučarovalo a radšej sa spúšťajú na boboch alebo tradičných sánkach

Všetko tak máte „po ruke“, priamo na svahu a nemusíte sa presúvať na veľké vzdialenosti.
Pokiaľ Vám žalúdok hlási čas na obed a máte radi tradičnú slovenskú kuchyňu, ideálna voľba pre Vás je len 100 m vzdialená koliba Permoník. Vzdialenosť od hotela Pieris*** je 50 m, kde Vás náš šéfkuchár Tomáš Bobrovčan poteší atraktívnou ponukou lahodného menu.

 

JEDINEČNÝ TIP pre Vás: Kúpou 3-hod. vstupu do AQUA & KIDS´ & SAUNA Paradise majú neubytovaní hostia jedinečnú možnosť oddýchnuť si po lyžovačke vo wellness komplexe Grand hotela Permon****. Platí v termíne: 15.01.2023 - 16.02.2023 (vrátane).

Upozornenie: Kapacita wellness komplexu Permon´s Paradise je pre neubytovaných hostí limitovaná. Pred návštevou odporúčame preveriť si dostupnosť na telefónnom čísle + 421 902 381 753.

 

Tešíme sa na Vás!
 

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov