banner
Hľadáte darček?
Odporúčame
wellness
congress
family
Ski

Športové aktivity

Pre všetkých milovníkov športového vyžitia je v okolí osady Podbanské veľa možností na aktívny životný štýl.

 • PLÁVANIE
  - ponorte sa do bazéna (25 x 12 m) s plaveckou dráhou so zrkadlovým odrazom Kriváňa na hladine. Plavecký bazén (25 x 12 m) s postupne sa zvažujúcou hĺbkou od 1,2 m do 1,9 m je od 7.00 hod. do 10.00 hod. je určený práve pre Vás. Po spustení vodných atrakcií Vás plavecký bazén prekvapí svojim vodným svetom. Dva veľké chrliče vody Vám vymasírujú chrbát, perlička umiestnená na dne bazéna Vám príjemne „pošteklí“ chodidlá a telové masážne trysky pod hladinou vody doprajú masáž Vašim nohám. Veľké perličky s farebným podsvietením môžu vyskúšať aj neplavci, pretože hĺbka vody pri masážnych tryskách je od 1,2 m do 1,4 m. Teplota vody v bazéne je 30 °C, preto je vhodný na plávanie a rovnako na vychutnávanie si perličiek a vodných trysiek, ktoré nezasahujú do dvoch vyhradených plaveckých dráh. Vodný raj pre deti aj dospelých nájdete v Grand hoteli Permon****.
   
 • FITNESS
  - sú športové aktivity a celkový životný štýl, ktorý má za cieľ všeobecnú telesnú kondíciu, zdatnosť, zlepšenie držania tela, zlepšenie konceptu postavy a pod. pri súčasnom pôsobení na upevňovanie zdravia a rozvoji sily. Na fitness cvičenia sa používajú okrem tradičných činiek aj rôzne špeciálne stroje, trenažéry a pod., ktoré sú bežne k dispozícii vo fitness centrách. Útulné, ale za to plne vybavené a funkčné fitness centrum nájdete aj v Grand hoteli Permon**** na 3. poschodí hotela.
   
 • KOLKY
  - ľudia si pod pojmom kolky často predstavujú 10 kolový bowling, ako ho poznáme hlavne z Ameriky. Kolky však patria historicky medzi klasické kolkárske športy a až neskôr sa z nich postupne odčlenila odnož s názvom „Tenpin bowling" čiže desaťkolové kolky. Všetky kolkárske športy však majú princíp hry podobný - zhodiť pomocou hádzanie gule čo najviac kolov. Kolky ako klasický kolkársky šport sa však hrajú do deviatich kolov, patria k pomerne rozšíreným halovým športom. Svojím spôsobom zasahujú do oblasti masovej, ale uplatňujú sa aj vo forme rekreačnej. Dvojdráhovú kolkáreň nájdete aj v Grand hoteli Permon**** na 1. poschodí hotela.
   
 • TENIS
  - vo svete označovaný aj ako „biely šport", je loptová hra pre 2 alebo 4 hráčov. Francúzsku hru, ktorá vznikla pravdepodobne v 11. alebo 12. storočí, jeu de paume (v preklade hra ruky alebo hra rúk, resp. hra s rukou/rukami) považujú za predchodkyňu tenisu. V roku 1873 si major anglickej armády Walter Clopton Wingfield patentoval hru pod názvom spharistike.
  Z Anglicka sa hra rozšírila aj do USA. Medzi najvýznamnejšie momenty medzinárodného tenisu patrí založenie tenisového turnaja Wimbledon v Anglicku, v roku 1877. Túto celosvetovo obľúbenú hru si môžete zahrať aj v Grand hoteli Permon****. V areáli hotela nájdete 2 tenisové kurty vsadené do krásnej prírody Vysokých Tatier.
   
 • STOLNÝ TENIS
  - stolný tenis alebo ping pong je druh športu, pri ktorom je snahou hráča zahrať loptičku ponad sieťku na špeciálnom stole tak, aby jej vrátenie spôsobovalo ťažkosti súperovi, prípadne ju nemohol vrátiť. Stolný tenis patrí medzi najrýchlejšie športové hry na svete, učí mať rýchly odhad hernej situácie a jej okamžité riešenie najvhodnejším herným spôsobom. Stolný tenis je individuálny šport hraný v halách špeciálne na to určených, ale aj v klasických krytých halách, kde sa dajú rozmiestniť stoly na hru. Túto nenáročnú hru si môžu zahrať deti či dospelí, muži či ženy. Dva ping pongové stoly nájdete aj v Grand hoteli Permon**** na 1. poschodí hotela.
   
 • BILIARD
  - športová hra, pri ktorej sa špeciálnou palicou (tzv. biliardová palica alebo tágo) odrážajú špeciálne gule (tzv. biliardové gule) na špeciálnom stole potiahnutom zeleným plátnom (tzv. biliardový stôl alebo biliard). Hra nevyžaduje rozsiahly pohyb, ale veľkú zručnosť, ohybnosť a presnosť; pestuje sebakontrolu, obrazotvornosť a húževnatosť. V Spojenom kráľovstve sa slovom biliard dnes označuje iba anglický biliard, v Spojených štátoch niekedy len istá skupina biliardových hier. V Grand hoteli Permon**** nájdete biliardové stoly na 7. poschodí v Dennom bare a na 4. poschodí v Nočnom bare, kde si túto hru môžete kedykoľvek zahrať.
   
 • ŠÍPKY
  - hra, pri ktorej sa hádžu malé šípky na terč, umiestnený na stene. V každom kole sa hádže tromi šípkami, pričom po hodení tretej sa počíta jedno kolo - round. Kolá sa opakujú, až kým niektorý z hráčov nesplní podmienky hry a nevyhrá. Výhre sa hovorí leg, celý zápas môže pozostávať z niekoľkých legov. Vychutnajte si chvíle s priateľmi a zahrajte si túto obľúbenú kolektívnu hru. Šípky nájdete aj v Grand hoteli Permon**** na 4. poschodí v Nočnom bare a na 1. poschodí v Kolkárni.