MagazínEmpora Hotels
banky.jpg
Späť
Dĺžka 25 minút alebo 45 minút
Cena 21 EUR/29 EUR
Permon´s Paradise

Vákuová masáž "Bankovanie"

Bankovanie, niekedy tiež vákuo terapia, je vhodná doplnková metóda klasických masáží. Bankovanie je metóda stará niekoľko tisíc rokov, pochádzajúca zrejme zo starej Číny. Dokáže odstrániť bolesti chrbtice a pohybového aparátu a tiež priaznivo ovplyvňuje funkciu vnútorných orgánov.

Bankovanie spočíva v prikladaní sklenených alebo plastových vákuových nádobiek na pokožku. Vzduch v banke sa pred aplikáciou zohreje, banka sa tak po priložení prisaje na kožu, ktorú podtlak vtiahne dovnútra. Pokožka sa prekrví a prudko zčervená. Môžete pocítiť mierne nepríjemný pocit, ľahké pnutie, ako keby ťahanie kože.


Indikácie: bolestivosť svalov, kĺbov a šliach, bolesti chrbta, šije, svalov a hlavy, odburáva odpadové látky
 

Kontraindikácie: otvorené rany a modriny, kŕčové žily, infekcie kože a plesňové ochorenia, infekčné onemocnenie, hnačkové ochorenie a ochorenia s krvácaním v stolici, plný žalúdok - bezprostredne po jedle, plný močový mechúr , popáleniny, miesta nádorov, materských znamienok a rôznych výrastkov na koži, ktoré nevyšetril lekár, vysoký krvný tlak, osteoporźa, tehotenstvo, pacienti s hemofíliou, krehkými cievami, tehotné ženy, ženy so silnou menštruáciou, pacienti s leukémiou a nádorovými ochoreniami, vysokou horúčkou, veľmi vysokým tlakom

 

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov