MagazínEmpora Hotels
bahno.jpg
Späť
Dĺžka 20 minút
Cena 12 EUR
Permon´s Paradise

Bahenný zábal „Zázračné bahno“

Blahodárne účinky bahna z Mŕtveho mora sú priaznivé na zdravie a krásu. Jeho účinky sú známe už stáročia. Egyptská kráľovná Kleopatra patrila k prvým obhajcom solí a bahna z Mŕtveho mora, ktoré boli základnou súčasťou jej každodennej starostlivosti o zdravie a krásu. Bahno z Mŕtveho mora má unikátne zloženie živca, kremeňa, kalcitu, brómu, magnézia, sodíka a chlóru, vďaka ktorým je veľmi bohaté na íl, soli a minerály. Bahno má veľkú absorpčnú schopnosť, vďaka tejto schopnosti absorbuje všetku špinu, odumretú kožu a sekréty potu. Pokožka absorbuje z bahna rôzne minerály, ktoré sú priaznivé na aktivitu buniek. Bahno z Mŕtveho mora má schopnosť absorbovať a konzervovať teplo. Tento efekt na časti tela, na ktorej bol urobený zábal, zlepšuje cirkuláciu krvi, zmierňuje napätie v kĺboch a uvoľňuje svaly, urýchluje vstrebávanie chronických zápalových infiltrátov, zmäkčuje väzivo, uvoľňuje kostrové svalstvo i hladkú svalovinu vnútorných orgánov. Pôsobí na zvýšenie protizápalovej aktivity a imunitných procesov v organizme, zabraňuje degradácii elastínu a kolagénu, čím zlepšuje funkciu chrupavky, spojivových tkanív a kĺbovej pohyblivosti.  

Odporúčanie: Bahenný zábal detoxikuje, prekrvuje, vypína, zmierňuje bolesti, lieči zápaly, udržuje pokožku mladú a sviežu, omladzuje starnúcu pokožku, podporuje látkovú výmenu, zlepšuje svalovú činnosť, uvoľňuje stuhnuté svaly, zmierňuje bolesť a navracia pohyblivosť pohybovému aparátu.

Indikácie: ochorenia pohybového aparátu, ochorenia dýchacích ciest, urologické a gynekologické ochorenia, ochorenia tráviaceho ústrojenstva, zmenšenie opuchov v okolí kĺbov, zníženie svalového napätia, zlepšenie výživy chrupaviek, zlepšenie výživy spojivových tkanív a medzistavcových platničiek
 

Kontraindikácie: nevhodné pre pacientov s ochoreniami srdca a ciev, po mozgových príhodách a onkologických operáciách

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov