Viete, čo je HYGGE štýl?

Určite už každý z Vás zachytil slovo HYGGE. Ale vedeli ste, čo toto slovo vôbec znamená? Nie, nejdem Vám tu rozpisovať žiadne definície, ani ťažké teórie. Iba si spolu môžeme priblížiť alebo vyjasniť, či aj Vy žijete týmto štýlom alebo ak chcete, ako ho zrealizovať :).

Aký vlastne je?

Slovo hygge vlastne ani nemá doslovný preklad, či presný ekvivalent, po anglicky by sme ho mohli priblížiť ku slovu „chill“. Ide skôr o pocity, ktoré nám toto slovo spôsobuje. O atmosféru. Dobrú spoločnosť. Prítomný okamih. Radosť z každodenných maličkostí.

Vtedy pestujete skutočný hygge štýl, keď je Vaša potreba žiť dominantnejšia ako potreba mať.

A ako rozpoznáte, že nielen Vy, ale aj Váš interiér bytu či domčeka volá po hygge štýle? V tom prípade siahnite po prírodných materiáloch ako kameň, drevo, prírodné textílie či rôzne lampáše. 

A teraz si odpovedzme každý sám. Čo Vám evokujú slová jednoduchosť útulnosť? Pre niekoho je to pohodlné sedenie pri krbe, ktorý sála teplo, vôňa dreva, horúci čaj v šálke po babke, huňatá deka, mäkké vankúše, horiace sviečky a obľúbené papuče na nohách. Pre iných je to pocit teplých slnečných lúčov na tvári alebo pocit, keď vidíte padať prvý sneh.

Odkiaľ sa tu vzal?

Vedcom neustále vŕtalo v hlave, prečo práve Švédi, Dáni a Fíni, i keď majú slnka pomerne menej ako zvyšok Európy, patria k najšťastnejším obyvateľom vôbec a podliehajú stresu najmenej. Ale čo robia inak ako my? To bolo hlavnou otázkou. Práve tu sa potvrdilo, že za to môže HYGGE štýl, spôsob života obyvateľov severských krajín.

Tí vymenili fitko za šport v prírode. Prečo? Okrem toho, že údajne spália až o 10% viac ako počas cvičenia vo vnútri, zároveň si vyčistia hlavu a zabudnú na starostí bežných dní.

Všetko, do čoho sa pustia robia s nadšením, prácu nesprevádzajú hundraním ako to máme vo zvyku my...

Vedia sa radovať z každodenných maličkostí, od korčuľovania na jazere, až po príjemnú večeru s rodinou a priateľmi.

Nepoznajú stres, tým pádom sú omnoho zdravší ako my. (Dosť dôležitý dôvod, aby sme prehodnotili, či sa budeme hnevať nad vecami, ktoré nezmeníme, či?)

Dokážu sa zastaviť, nadýchnuť sa a uvedomiť si prítomný okamih. Práve Tu a Teraz. 15 minút na kávu, či čaj s koláčikom si určite nájdete, však?

Pýtate sa, ako je možné, že práve týchto pár bodov a bytových doplnkov Vám zaručí „recept na šťastnejší a spokojnejší život?“ Nie, nikto Vám nič nezaručí, je to vo Vás, vo Vašej hlave a sile mysle. Ale môžete nám veriť, my to práve skúšame a funguje to... :)

Vyskúšajte si spraviť takýto pohodový víkend, vypnite si firemný telefón a „sebecky“ si dožičte magický čas oddychu, napr. aj v našej štýlovej horskej chate PINIUS, v malebnom prostredí. Po ničom inom už nebudete viac túžiť. Pripravili sme pre Vás nový akciový pobyt "HYGGE V PINIUSE" s ubytovaním, s polpenziou a vstupom do obľúbeného wellness komplexu v Grand hoteli Permon****. 

 

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov