Blahodarné účinky saunovania alebo ako predísť nachladnutiu

Horúce letné dni, ba dokonca i babie leto je žiaľ v nedohľadne a sezóna ochorení je oficiálne odštartovaná. Ale čo robiť, aby sme sa im úspešne vyhli?

Nejde len o rýchle vyliečenie z choroby, ale skôr o prevenciu, aby nádcha nemala ani len možnosť si na nás sadnúť.

Predstavme si niekoľko skutočne overených cenných rád, ako sa vyvarovať preležaniu jesenných prázdnin v posteli.

Prečo zdôrazňujem SPRÁVNE saunovanie? Pretože pri ňom okrem privedenia svojho tela a duše do harmonického a rovnovážneho stavu, sauna pomáha Vášmu srdcu, pleti, imunite a čo je úžasné, žienky - je aj údajne prameňom mladosti! :)

Čím viac sa saunujeme, tým menej je pravdepodobné, že sa nakazíme vírusmi, ktoré spôsobujú bežné prechladnutia typické pre chladnejšie jesenné počasie. Sami na sebe môžeme pozorovať, že unavení a kýchajúc sa nedokážeme sústrediť ani na prácu, ani sa venovať rodine. A keď sa už choroba dostaví, je neskoro, pretože neexistuje liek, ktorý nás v momente vylieči. Vždy „stratíme“ niekoľko dní doma pod perinou s krabičkou vreckoviek. Rakúski vedci však zistili, že pravidelné saunovanie má profylaktické účinky, laicky povedané, slúži ako veľmi dobrá prevencia voči nachladnutiu. Vykonaný výskum sa realizoval na 2 skupinách ľudí, jedna skupinka sa saunovania musela na celých 6 mesiacov úplne vzdať, druhá sa musela saunovať často a dlho. Výskum na konci ukázal, že skupina ktorá sa saunovala, trpela prechladnutím ani nie z polovice tak často ako skupina, ktorá vôbec nesaunovala. Išlo o výrazne nižší počet prechladnutí, najmä v posledných 3 mesiacoch trvania výskumu. Striedanie vysokej horúčavy a nízkej teploty v ochladzovacích jazierkach, resp. sprchách, nás otužuje a stimuluje našu obranyschopnosť. Pri (odporúčanom) dlhšom pobyte v saune (15 – 20 minút) sa v tele vyvolá umelá horúčka, ktorá pomáha vyplavovať cez pokožku toxické látky. To však nie je všetko. Kožné póry, ktoré sa nám v teple rozšíria, prispievajú k hladkej a hebkej pokožke. Nie je vhodný však pre všetkých. Prísny zákaz saunovania majú pacienti s ochoreniami obličiek, epileptici, srdcovo-cievnymi problémami, vysokým krvným tlakom, či ženy počas tehotenstva. Ak so saunovaním ešte len začínate, nerobte to častejšie ako raz do týždňa, taktiež si nesadajte na najvyššie položenú lavicu. Ideálnym spôsobom je sedenie s vyloženými nohami, pretože pri klasickom „stoličkovom“ sedení vzniká veľký rozdiel medzi teplotou hlavy a chodidiel. Po skončení saunovania je potrebné ochladenie, doplnenie tekutín a následný čas relaxácie strávený v oddychovej miestnosti. Celá návšteva sauny by mala trvať minimálne 90 minút.

V našom saunovom raji máte okrem 33 atrakcií možnosť vyskúšať zážitkové saunovanie: „Pohladenie mora“, „Čokoládové pokušenie“, „Južný závan“ a „Zdravé saunovanie“, ktoré spríjemňujú jedinečné prírodné vône HANUS, stvorené samotnou prírodou a vyberané profesionálnymi farmaceutmi.

 

Takže už nie do uzdravenia, ale do saunovania priatelia! :)

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov