Miesta, ktoré si Vás získajú...

Podbanské resort sa nachádza na rozhraní Západných a Vysokých Tatier, už samotná poloha napovedá o atraktívnych možnostiach v rámci outdoorových aktivít.

Medzi najpríjemnejšie výlety dovolenkujúcich hostí patria návštevy Tichej a Kôprovej doliny. Veľkou výhodou je možnosť výberu medzi náročnejšími trasami (časovo aj fyzicky) a jednoduchšími chodníkmi, ktoré bez problémov zvládnu aj tí najmenší. Je určite príjemné vedieť, že horské prostredie nie sú iba vysoké a strmé kopce – ale takisto príjemné rovinky, ponúkajúce zážitky na čerstvom vzduchu aj pre rodiny s deťmi.

Kedy ste naposledy navštívili jaskynu, na základnej škole? O rokoch radšej ani nehovorme... A práve tie sa nachádzajú v blízkosti. Stanišovská jaskyňa v Jánskej doline, Dobšinská jaskyňa Slobody či Demänovská ľadová jaskyňa. Ďalej Hincove plesá a najväčší tatranský vodopád, tzv. Kmeťov vodopád sa nachádza skutočne na dosah. Ak máte radi vodu, nevynechajte prechádzku okolo Štrbského plesa, ktoré je tiež takmer „za rohom“.
Pobyt vo vysokohorských oblastiach je totiž liekom na všetko, hlavne však na dnešný uponáhľaný spôsob života.

Viac tipov na atraktívne výlety s radosťou poskytne recepcia Grand hotela Permon. Neváhajte sa informovať.
 

že nič pre odvážnejších? Omyl! Keď ste ubytovaní priamo v srdci hôr, v resorte Podbanské, ráno sa zobúdzate s dokonalým výhľadom na majestátny Kriváň. Tento symbol Slovenska sa hosťom prihovára takým spôsobom, že niektorí neodolajú a vyberú sa túru rovno k nemu. Výstup na Kriváň je totiž zážitkom na celý život; no turisti by mali byť nielen odvážni, ale aj (trochu) skúsení :)

Poprípade môžete využiť kúpanie v rieke Belá, pretože podľa povesti, kúpeľom naveky získate srdce milovanej osoby. Keďže však ide o divokú, ľadovú rieku, osvieženie vo vode odporúčame naozaj len tým najodvážnejším.
Našťastie existuje aj iná, zaručená (a hlavne bezpečnejšia) metóda ako kúpeľ – stačí sa napiť a šťastie v láske vás neminie.

Legendami opradená Belá dokáže poskytnúť viac, ako len zaujímavé príbehy. Je to jediná rieka na Slovensku, kde môžete zažiť dobrodružný rafting pod vedením skúsených inštruktorov – ideálne  strávený čas pre milovníkov adrenalínových športov, ako aj skupinky priateľov či kolegov. Rafting na divokej vode patrí totiž medzi najobľúbenejšie teambuildingové aktivity.

Oblasť Podbanské a okolie, je poprepletané množstvom cyklistických trás rôznej náročnosti. Podľa chuti a kondície si tak môžete vybrať ľahšie, rekreačné trasy, ako aj dlhšie trasy s väčším prevýšením. Grand hotel Permon dokonca poskytuje službu požičiavania bicyklov; teda ak ten svoj necháte doma kvôli nedostatku miesta pri cestovaní, vôbec to nevadí.

Grand hotel Permon je zároveň známy tým, že disponuje fitness centrom a vonkajšími tenisovými kurtmi.
 

Aj vďaka širokým možnostiam športového vyžitia, si pobyt v Podbanské resort dokážete užiť naozaj naplno.
 

A samozrejme, nemôžeme zabudnúť na lyžovanie. Lyžiarsky vlek Podbanské sa nachádza iba 300m od Grand hotela Permon a pre svoju nenáročnú trať je vhodný pre všetky vekové kategórie. Pohodu tak zabezpečí nielen začiatočníkom, ale takisto rodinám s deťmi.

Navyše pre tých, ktorí chcú svoje ratolesti naučiť lyžovať, je k dispozícii lyžiarska škôlka – výborný pomocník, dostupný počas celej zimnej sezóny.

 

 

wellness pobyt v Tatráchwellness pobyt Tatryrodinný wellness pobyt Tatryvíkendový pobyt v Tatrách

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov