Jeseň na Podbanskom sa oplatí

Jeseň. Aké pocity vo Vás vyvoláva toto ročné obdobie?
V nás evokuje toto slovo úžasný pokoj pod Kriváňom. Listy hrajúce farbami. Príjemné teplo posledných slnečných lúčov či vôňu lesných húb.
Zároveň je to obdobie kontrastov. Na jednej strane babie leto, na druhej strane ochladenie a častejšie daždivé počasie. No aj v takom počasí nám príroda daruje svoje poklady.
 

Práve toto obdobie vytvára ideálne podmienky pre rast húb, ktoré potešia Vaše oko počas jesenných prechádzok aj u nás, na Podbanskom.

Zaujímavosť: 
Vedeli ste, že na Zemi existuje približne 100 000 vedecky pomenovaných druhov húb? Niektorí vedci odhadujú celkový počet na okolo 1 milión druhov húb, vrátane tých mikroskopických. Pozor ale na tie nebezpečne druhy! Uvádzame 4 druhy najjedovatejších húb, ktoré si zberatelia najčastejšie zamieňajú, a preto sa im určite vystríhajte: 


Zavítajte do nášho malého raja pod Kriváňom, v ktorom je každý vítaný. Malý, či veľký. Deti hrajúce sa s animátormi či dospelí, ktorí oddychujú v saunách alebo popíjajú šálku horúceho čaju. S príchodom jesenných prázdnin je tu pripravený program, ktorý nenechá na izbe sedieť ani jedného z Vás. Strašenievyrábanie masiek, šikovné ručičky a pohľad na šťastné dieťa, ktoré sa usmieva nad vyrezanou tekvicou. Veľa aktivít pre deti i dospelých, kedy sa cítite byť na konci dňa príjemne unavení. To je presne to, čo k nám prináša jesenné obdobie.

Všetko pod jednou strechou, v príjemnom prostredí, s krásnym výhľadom na najmenšie veľhory sveta. Tešíme sa na Vás. 

 

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov