Čo hovorí známy INFLUENCER na pobyt v našom štýlovom hoteli

Hotel Pieris v Podbanskom som si vyskúšal v jeden sychravý novembrový víkend, hneď po návrate z Indie. V mojich blogoch som sa netajil tým, že India ma, až na indickú kuchyňu, veľmi neoslovila a popravde, tešil som sa na príjemný víkendový pobyt v horách na čerstvom vzduchu. Splnil hotel Pieris moje očakávania?

Prečítaj si túto recenziu.

Hotel Pieris a recenzia ubytovania

Hotel Pieris, ktorý je súčasťou Podbanské Resort, čo pokladám za veľmi veľkú výhodu, keďže sem patrí aj Grand hotel Permon, ktorý má najväčší hotelový wellness na Slovensku. Práve hotel Pieris sa nachádza priamo uprostred lesa a aj to bol dôvod, prečo sa mi tu tak dobre spalo. Keďže žijem v rušnej Bratislave, využívam každý jeden útek do slovenskej prírody, ktorý sa mi naskytne. Predstav si ten pocit, ráno sa postaviť na balkón a namiesto električiek v Rači a dopravných zápch, vidieť hustý les plný  hličnanov. Okrem zvuku potoka nepočuť nič iné. Presne toto mi dal hotel Pieris. Aha: Ako sa dostať do Hotela Pieris? Keďže som mal koncom leta autonehodu a k šoférovaniu sa teraz veľmi nemám, rozhodol som sa tento výlet absolvovať klasicky, vlakom do Liptovského Mikuláša, odkiaľ chodí autobus smer Pribylina, Permon. Ak však, podobne ako ja, nestihneš tento prípoj, stačí si zobrať autobus do Liptovského Hrádku, odkiaľ si s hotelom dopredu dohodneš vyzdvihnutie v ich elektrickom minivane.


Keď som mal po príchode do hotela stretnutie s milou slečnou z marketingu, povedala mi, že celý hotel Pieris je zariadený v drevenom štýle, aby pôsobil horsky a útulne. Musím povedať, že keď si niekedy budem zariaďovať byt alebo dom, vo veľkom budem využívať drevo. Nielenže dobre vyzerá a pôsobí útulne, ale aj pekne vonia. Celé drevené zariadenie je príjemne podsvietené rôznymi svetlami a je vidieť, že dizajnér a architekt, ktorý navrhol izby, mal vkus. Myslím, že studeným bielym stenám už, chvalabohu, odzvonilo.
Nižšie prikladám fotografiu svojej izby (všimni si ten drevený obklad a osvetlenie) a výhľad z  balkóna rovno do lesa na prírodu v Podbanskom. Škoda, že bola už taká riadna novembrová zima. Ak by som tu bol v lete, určite by som spal pri otvorenom balkóne a vôňu lesa cítil celú noc. Okrem iného oceňujem aj to, že hotel Pieris má celkom hrubé steny. Nemám rád, keď som v hoteli a počujem susedov a ich konverzácie.

V Hoteli Pieris som mal polpenizu (raňajky a večere v cene ubytovania), no vyskúšal som si aj miestnu reštauráciu, ktorá sa spolu s barom, nachádza pri recepcii v lobby bare. Je to celkom sympatický priestor s kozubom, kde oba večery hrala živá hudba s celkom slušnou účasťou. Hotelová reštaurácia má v ponuke nie až tak klasické menučká a aj napriek tomu, že ide o trojhviezdičkový hotel, jedlo tu bolo na veľmi vysokej úrovni, či už po chuťovej, no aj estetickej stránke. Nie som žiaden snob, no mám rád, keď jedlo dobre vyzerá. A hlavne tie porcie! Gigantické!! Nemám problém zjesť čokoľvek a kedykoľvek, no už sa mi dávno nestalo, že by som nedokázal dojesť objednanú porciu. To tekvicové kapučíno (tekvicová polievka s mliečnou penou) a hubové rizoto, chutili fenomenálne. Počas môjho pobytu boli v hoteli Pieris aj kačacie hody, no tým, že som tu mal polpenziu, som si netrúfol.
Polpenzie sú tu organizované klasicky, formou bufetových stolov a je si z čoho vyberať. Slané raňajky, sladké raňajky, ovocie, zelenina, zemiaky a, samozrejme, dezerty. Naozaj všetko. Čo by som chcel zvýrazniť je to, že som tu našiel aj fornetti. To sa mi ešte nikdy v hoteli nestalo, hoci som veľký fornettový fanúšik. Tiež mám rád, keď si môžem pripraviť ráno vlastné kakao (lebo tie automatové mi nikdy až tak nechutili). V rámci raňajkového menu tu bolo pripravené granko s mliekom a sám som si mohol dávkovať, koľko granka znesiem (veľa).
Tiež mám rád, keď si môžem z raňajok niečo odniesť na izbu a len tak si dzobkať, napríklad, keď potom idem na dlhšiu túru. Nemyslím tým Kelišovú a nikdy nemám plné vrecká koláčov (či?), ale jedno jabko, či banán do ruky, vždy potešia. Tu boli v rámci raňajkového bufetu takéto drevené debničky s čerstvým ovocím. Raj na zemi.

Hotel Pieris má veľmi maličký a útulný wellness, ktorý však úplne stačí, keď sa chceš okúpať a sadnúť si do sauny. Na celodenné wellnessovanie to však nevidím, skôr na taký relax pred spaním. Strávil som tu jeden večer, no na druhý deň už využíval vstup do wellnessu v Grand hotel Permon, ktorý je najväčší hotelový wellness na Slovensku.
Wellness Pieris je prístupný iba pre ubytovaných hostí v Hoteli Pieris. Páčil sa mi relaxačný bazén s teplou vodou a vírivka. Wellness Pieris má veľmi komornú atmosféru. Z oddychových ležadiel je výhľad na televízor, no je tu tiež infrasauna, eukalyptová parná sauna, fínska sauna a, samozrejme, citrónová voda. Tiež je možnosť objednať sa na rôzne relaxačné SPA procedúry a masáže.
Ako som ale spomínal, ako ubytovaný hosť v hoteli Pieris som mohol využívať aj wellness v Grand hoteli Permon.

Celú recenziu fotografie nájdete po kliknútí → SEM

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov