Návšteva SOTHYS priamo vo Francúzsku...

Vždy sa po procedúre v našom BEAUTY Paradise cítite ako znovuzrodená? Nie je to len šikovnými rukami našich milých kozmetičiek, ale i našou výnimočnou, profesionálnou kozmetikou od značky SOTHYS. Práve preto sme sa boli o tom na vlastné oči presvedčiť na mieste, kde sa sústreďuje výroba kozmetiky SOTHYS Paris, do malebného francúzkeho mestečka Brive. 

Najskôr si však priblížme, prečo sú produkty od značky SOTHYS výnimočné?

Táto luxusná kozmetika Sothys Paris už viac ako 60 rokov prináša inovácie v kozmetickom priemysle. Už od roku 1946 nám ponúka luxus, eleganciu a hlavne efektívne riešenie všetkých kozmetických problémov. Prináša niečo viac ako ostatní, niečo nové... svet Sothys... Sothys nie je iba značka na medzinárodnom trhu, je to taktiež prestíž a kvalita


Ako to všetko začalo?  

Prvý krok pri vytvorení svetovej kozmetickej značky Sothys Paris uskutočnil doktor biológie, pán Holtz keď založil prvé vedecké laboratória Sothys Paris, ktoré sa už v tom čase pýšili vyspelou technológiou a najlepšími vedeckými odborníkmi. Následne otvoril veľkolepý, elegantný kozmetický salón na najluxusnejšej ulici v Paríži „Rue de Faubourg Saint Honoré“ v sídle najprestížnejších kozmetických a módnych značiek sveta. Salón, ktorý dodnes reprezentuje Sothys na najvyššej úrovni.
V roku 1966 luxusný salón krásy zmenil majiteľa, ujala sa ho rodina pána Bernarda Masa. Zo spoločnosti Sothys sa stal rodinný podnik, ktorého prezidentom sa stala hlava rodiny, pán Bernard Mas. Rodina Masovcov sa rozhodla vytvoriť zo Sothys kozmetickú spoločnosť medzinárodného charakteru. Luxusnú kozmetickú značku, ktorá bude vyhovovať aj tým najnáročnejším klientom.
Začali sa pod dohľadom uznávaných vedcov a expertov vytvárať výhody, ktoré dodávajú kozmetickej značke Sothys jedinečnosť: ponuka sa rozšírila na ošetrenia tela i duša, exkluzívne masážne techniky, vedecky podložené výskumy a aktívne ingrediencie produktov.

Každým rokom sa spoločnosť úspešne rozvíjala a v roku 1971 sa vybudovalo reprezentatívne centrum v meste Meyssac. O päť rokov neskôr sa celá administratíva presťahovala z krásneho Paríža do nového, luxusného sídla v Brive, v roku 1988 prebehla rozsiahla modernizácia firmy a prevádzka bola slávnostne znovu otvorená francúzskym prezidentom Jacquesom Chiracom.
V 70-tych rokoch nadišiel čas pre otvorenie prvých filiálok v ostatných krajinách Európy. Sothys Paris šíri svoju ponuku takmer vo všetkých krajinách Európskej Únie. V roku 1982 bola zriadená sesterská firma v Miami na Floride a od roku 1985 existuje pobočka aj v Singapure pre výraznejšie pokrytie ázijského trhu. Kozmetika Sothys Paris je využívana v 110 krajinách celého sveta a dopyt po jedinečnej, luxusnej kozmetickej značke stále stúpa. ***


Odkiaľ sa vzal názov Sothys?

Pomenovanie „Sothys“ má podľa starých Egypťanov dôležitý význam. Je to hviezda oslňujúceho jasu, ktorá sa objavovala vždy za jasných egyptských nocí na oblohe pred očami obyvateľov krajiny faraónov ako klenot medzi všetkými klenotmi. Hviezda, ktorá očarila svojou krásou a leskom každého. Jedného dňa čarovná hviezda zmenila svoju podobu, znovu sa objavila a začala kraľovať na Zemi. Akú novú žiaru nám prináša tá, ktorá mala byť kráľovnou nebies? Sothys zverila svoje tajomstvo Zemi a zasvätila sa Žene, aby zachovala jej krásu a šťastie... 
 

Na vlastné oči po stopách SOTHYS v BRIVE...

Ako každá žena, aj ja hľadám dostupné možnosti ako zredukovať prvé vrásky a spomaliť prejavy starnutia. Nezabúdajme však, že hlavným cieľom je získať žiarivú pleť, ktorá obnoví jas jej mladosti a umožní nám cítiť sa a vyzerať mladšie ako v skutočnosti sme.

Aj preto ma nadchla predstava vidieť výrobu týchto úžasných produktov na vlastné oči...

Po prílete na parížške letisko sme sa vlakom presunuli do malebného mestečka BRIVE. Tam nás, spolu so slovenskými zástupkyňami firmy SOTHYS, privítala charizmatická francúzska "sothysáčka", ktorá nám priniesla informácie rôzneho druhu a bola našou nenahraditeľnou sprievodkyňou počas celej doby vo Francúzsku.Po typických francúzskych raňajkách, lahodnom cappuccine s croissantom, sme sa z hotela presunuli do neďalekej reprezentatívnej centrály SOTHYS. Spoločne sme si prešli všetky oddelenia, šarmantní zamestnanci nám priblížili históriu firmy a jej smerovanie. 

   

Firmy Sothys a Bernardaud spojili svoje medzinárodne uznávané odborné znalosti a spoločnú vášeň pre dokonalosť, aby vytvorili najvznešenejšie balenie pre krásu. Po prvýkrát bol v kozmetike vytvorený kelímok z porcelánu, získali zaň aj prestížne ocenenie FORMES DE LUXE za inovatívne balenie na výstave Luxepack v Monaku. Táto firma na jeho výrobu si skutočne dáva záležať na detailoch, veď posúďte sami...

    

Následne sme sa presunuli do centra výroby SOTHYS, v mestečku Meyssac. Okrem vrúcneho privítania si SOTHYS svojich hostí poctí i takýmto gestom, popri francúzskej vlajke a vlajky SOTHYS bola i tá naša, slovenská.  

Pri vstupe sme všetci dostali plášte, návleky na topánky i sieťku na vlasy. Prehliadka mohla začať... Pýtate sa prečo? Sterilné prostredie je vraj rovnako prísno dodržiavané ako na chirurgii. Počas celej prehliadky nás neprestalo udivovať, aké, nie až také množstvo, ako typy, strojov sa tam nachádza a pracuje na tom, aby sa k nám dostal priam dokonalý produkt. A že sa tam nezaháľa... Ampuliek sa za HODINU vyrobí až 2 000 ks (áno, hodinu). SOTHYS poskytuje najvyšší štandard kvality pri výrobe a spĺňa prísne kritériá pre výrobu vo farmaceutickom odvetví. Venujú sa vlastnému výskumu, aby uspokojili i tých najnáročnejších klientov. Neustále prinášajú inovácie, nové receptúry, ingrediencie, nové vône, ošetrenia, produkty a pod. V tejto továrni sa ročne vytvorí až 450 ton krémov, 150 ton tekutých produktov (pleťové vody), 2 milióny tubičiek a 600 tisíc kelímkov, ktoré následne putujú až do neuveriteľných 130 krajín sveta.   

A ako to v takejto výrobni vyzerá? 

   

   

      

   

Z Meyssac-u sme sa presunuli do neďalekého mestečka Collonges-la-Rouge, ktoré vyzeralo ako vystrihnuté z príbehov bratov Grimmovcov. Toto magické mestečko na juhu Francúzska je zahrnuté v zozname "Les Plus Beaux Villages de France", čiže "Najkrajšie dediny vo Francúzsku". Žeby tu čarovnú atmosféru vytváral poznatok, že všetky budovy sú postavené z červeného pieskovca? Alebo skôr tie čarodejnícke kotle, vežičkové domy a zvláštna atmosféra, ktorá sa niesla mestom?

     

      

Deň sme zavŕšili v prenádherných Les jardins SOTHYS - AURIAC, čiže v záhradách SOTHYS, ktoré sa rozpriestierajú v maličkej dedinke Auriac, na rozlohe 4 ha v srdci zachovalej zelene, bohatej na rozmanitosť. Ako by som ich definovala jedným slovom? Určite HARMÓNIA.   

Boli vytvorené pánom Bernardom Masom v roku 2007. Nie, nevznikli len z rozmaru, majú predstavovať prirodzené laboratórium zamerané na skúmanie sveta rastlín a ich aktívnych zložiek, slúžia ako zdroj inšpirácie pre tvorbu kozmetiky SOTHYS Paris. Priestory záhrady sú rozdelené podľa zmyslových únikov / eskapád (napr. eskapáda zamatu, pokožky, hydratácie, slnka, biela a egyptská eskapáda). Súčasťou je aj záhrada venovaná Japonsku, súhvezdiam alebo údoliu ruží, kde rastie vyše 40 odrôd týchto nádherných kvetov, spolu so špeicálne vytvorenou ružou Sothys pri príležitosti 70. výročia, na počest zakladateľa pána Bernarda Masa. Každá záhrada má svoj význam, má nás prinútiť zamyslieť sa nad silou a veľkosťou prírody a malosťou človeka. Do akej eskapády by ste zasadili stromy? Ak ste si tipli, že do Eskapády pokožky, myslíte správne. Veď práve stromy sú nám tak podobné. Ich kôra má predsa rovnakú funkciu ako naša pokožka. A že ktorá eskapáda ma zaujala najviac? Eskapáda súhvezdí s oslňujúcou hviezdou Sothys a Egypt... Tá je usporiadaná podľa starého Egypta, "jazierko" v záhrade je rovnako ako kedysi rieka v Egypte (najväčší dar) ochránený zelenými rastlinnými"múrmi". Hľadá dokonalosť ako aj každá žena. Nad záhradami sa pýši výhľad s altánkom, ktrý dokonca slúžil už aj ako dokonalé svadobné miesto.

   

      

   

   

Deň sme ukončili v nádhernej reštaurácii Sothys, ocenenej Michelinskou hviezdou, s dokonalým výhľadom na jazero a záhrady.Ďalší deň nebol o zážitky a zaujímavé poznatky o nič chudobnejší. Tentokrát sme navštívili firmu, impoznatného hráča v kruhoch dekoratívneho umenia a luxusu zároveň, firmu na výrobu porcelánu BERNARDAUD. Tá už viac ako 150 rokov prináša tým najnáročnejším zákazníkom kvalitu a vycibrenosť, od riadu až po interiérový dizajn, zahŕňajúci jemnosť šperkov. Porcelán Bernardaud nepredstavuje len obyčajný výrobok z hliny, predstavuje náročné remeslo dodnes čiastočne vykonávané ručne a umenie zároveň.

   

   

Tento neskutočne zaujímavý výlet plný skvelých ľudí, poznatkov a krásnych miest, sme ukončili prechádkami mestom Brive-la-Gillarde a samozrejme Parížom. 

   

   
 

Ďakujeme SOTHYS Slovensko a SOTHYS Paris za nádherné chvíľe a skvelú spoluprácu.

 

***Zdroj informácii: http://www.sothys.sk/stranky/historia

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov