Ako pripraviť pleť na zimu

I keď nie je počasie (mimo severného Slovenska) príznačné dňu, ktorý svieti v kalendári, teploty sa miestami dostali poriadne pod bod mrazu. A pod bod mrazu sa svojou kvalitou možno dostala i naša pleť a ani o tom nevieme. Ale ako sa o ňu máme správne starať v tomto zimnom počasí, kedy sychravý vietor, mrazy a snehové búrky jej dávajú poriadne zabrať?

Povedz sme si otvorene, naša pleť má voči zime skutočne rešpekt, preto by sme jej mali venovať extra starostlivosť.

Naša milá kozmetička zo SOTHYS Paris Vám poradí, ako na to!

Okrem poveternostných podmienok našej pleti vôbec neprospievajú ani prechody z mínusových teplôt do prekúrených miestností a taktiež pobyt bez kvalitného opaľovacieho krému na horách. Toto všetko našu pleť veľmi vyčerpáva a tá sa stáva oveľa zraniteľnejšou. Ak sa chceme vyhnúť, aby našu pleť „zdobili“ červené fľaky alebo nepríjemné prasklinky v tvári, nemôžeme výber kozmetických prípravkov a ochranných krémov nijako podceniť. Dôležité je, aby sme siahali po takých, ktoré poskytnú pleti potrebné živiny, ale i dôležitú, v zime podceňovanú, UV ochranu.

Tiež si pamätáte na dobu, keď hydratačné krémy boli počas zimy propagované ako nebezpečné?

Údajne čiastočky vody obsiahnuté v hydratačnom kréme by mohli na tvári zamrznúť a spôsobiť tak popraskanie cievok alebo omrzlinky. HOAX. Nie, toto v dnešnej dobe plnej kozmetických vychytávok určite nehrozí. V prípade, že si zakúpite kvalitný hydratačný krém nemajte obavy, ten sa okamžite „vpije“ do pleti a zanechá na nej ochrannú vrstvu. Hydratovanej pleti neuškodí ani kombinácia séra a krému, ktoré dodajú vašej pleti potrebné látky a vlhkosť.

Zhrňme si rady krok po kroku.

Čo je základ?

Určite sa všetky jednohlasne zhodneme, že je to hydratácia, pretože všade navôkol na našu pleť číhajú spomínané oslabenia, či už prekúrené miestností, ostré horské slnko alebo aj vysoké mrazy. Nepodceňujme ani denné a nočné krémovanie, ktoré im zaručuje ochranu a ani hydratačné séra. Toto by však malo byť samozrejmosťou, ktorú by sme nemali vynechať. Ale môžeme jej dopriať aj niečo extra? Áno a to v podobe ošetrenia: Hydra 3Ha, ktoré sa označuje aj ako najefektívnejšia kúra v histórii francúzskej kozmetiky Sothys.

Povedzme si úprimne, nezaslúžime si dokonalý oddych v podobe 75 minút hýčkania?

Hydratácia. Nie len v podobe hydratačných krémov, ale i pitie čistej vody.

Áno, pitie je nesmierne dôležité a to nielen v lete! Pokožka, ktorá nie je dostatočne hydratovaná, stráca pružnosť a extrémne sa vysušuje. A čo to znamená? To má za následok prehlbujúce sa vrásky, matnú, povädnutú pleť a jej zhoršenú štruktúru. Preto si rýchlo vezmite pohár plný vody, resp. čaju alebo minerálky a myslite na to, že každý pohár Vám pomáha k tomu, aby sa z Vášho tela vyplavovali nečistoty von.

A čo odličovanie?

To má byť celoročnou samozrejmosťou. V zime treba pristupovať k pleti veľmi citlivo, na pokožku veľmi netlačte a pokiaľ ste zvyknuté používať na čistenie pleti kefku alebo podobné drsné povrchy, v zime ich určite odložte.

TIP: V zimnom období nepoužívajte pleťové vody s alkoholom, pretože tie veľmi vysušujú.

Ako na to?

Čistenie začnite dôkladným odlíčením napr. odličovacím mliekom. Maskaru odlíčite vatovým tampónom namočeným v teplej vode a pokvapkaný detským olejom alebo špeciálny „olejovitým“ prípravkom na odlíčenie očí. Následne v rukách napeňte čistiacu emulziu a očistite si okrem tváre i dekolt a krk, na ktoré nikdy nezabúdajte. Opláchnite vlažnou vodou a na záver pleť dočistite tonikom.

Dvojicu hydratáciu a odlíčenie doplní 3. pravidlo, ktoré nám pomôže mať pleť krásnu v každom ročnom období. Rozmýšľate čo to môže byť? Pokoj. Pokiaľ si pleť v noci kvalitne neoddýchne, nenačerpá výživné látky a Vy ju darmo budete krémovať drahými krémami, keď jej nedodáte základnú živinu - regeneráciu. Takže od dnes, spánok min. 6 hodín.

Mastná a suchá pleť. Ktorá má v zime výhody?

Ak si myslíte, že mastná, máte pravdu. Možno Vás i občas trápi, avšak majte na mysli, že práve mastnejšia pleť sa postará, aby ste v 30-ke nemali tvár plnú mimických vrások. Naozaj! A to nie je všetko. Pre Vašu pleť je aj zimné obdobie omnoho znesiteľnejšie ako pre pleť suchú. A ak ste sa do tejto skupiny zaradili, Vaša receptúra na zimné dni je nasledovná: počas dňa si vystačíte s výživovým sérom, nezabudnite ani na denný hydratačný krém a vhodný make-up. Nepodceňujte ani dôkladné večerné čistenie a nočný hydratačný krém.

A aká receptúra platí pre Vás, ktorých pleť je suchšia? Práve suchá pokožka je na toto zimné obdobie citlivejšia, preto si vyžaduje veľkú starostlivosť. Nedoprajte jej extra mastné krémy, ale vlhkosť a výživu. Takže žiadne natieranie maslom, dámy :). Počas dňa zvoľte kvalitné hydratačné sérum a výživný krém. Na noc pleť dôkladne očistite a použite hydratačný krém s vyšším podielom tuku.

Že ste sa nezaradili do žiadnej zo spomínaných kategórii?

V tom prípade máte zmiešanú pleť a v každom období musíte hľadať rovnováhu, čítaj zlatý stred. Ak je Vaša problémová partia T zóna, pleť zbytočne nepreťažujte mastnými krémami. Vyberajte kozmetické prípravky s vyváženým podielom živín a vody.

 

Bez ohľadu na typ svojej pleti jej aspoň raz do týždňa doprajte výživnú pleťovú masku a venujte si každodennú starostlivosť, lebo pleť Vám to raz vráti :).

 

Prajeme Vám peknú zimu a ešte krajšiu pleť :)