Pohľad muža na víkend v Grand hoteli PERMON ****

V piatok podvečer som sa konečne odtrhol od práce, ani nie preto, že by mi piate naliehanie manželky a siedma MMS-ka s fotkami detí sediacich na kufroch lámali srdce, ale predsa rodina má prednosť a moja zlatá firmička musí počkať!

Zbalil som sa, nabral rodinu do auta, pes žiaľ musel k svokre (aspoň 1 víkend ju nemusím počúvať) a vybrali sme sa na cestu do Tatier. V Permone nás privítali recepční, dostali sme kľúče od izby a želanie príjemného pobytu. „Uvidíme...“ - povedal som si. Na izbe som sa plánoval vyvaliť na posteľ a pozrieť si správy, ale keďže deti chceli pozerať niečo iné a ich hádky by prehlušili aj operného speváka, radšej sme vyšli do Lobby baru na kávu. Deti mali džús a výborný výhľad na papagájov, čo ich trošku odpútalo od tradičných súrodeneckých hádok. Výborná káva mi dobre ulahodila a manželka sa začala čudne usmievať. „Prečo?“ Potom mi dala bozk a povedala, že je rada, keď sme takto spolu. Bolo to príjemné posedenie, ale čas pokročil a zvedavosť, čo bude na švédskych stoloch nás zlákala na „hody“. Sedeli sme blízko studených šalátov a nebyť ostatných hostí, presunul by som sa aj so stoličkou k jedlu. Bolo výborné, chutné mäsko, čerstvá zelenina, koláče, ovocie... Deťom rovnako chutilo a manželka neodolala čokoládovej fontáne. Po výbornej večeri sme si posedeli v Dennom bare pri živej hudbe a kým sme si s manželkou vychutnávali „pohodičku“ mimo nášho mesta, deti objavovali zákutia detského kútika o poschodie nižšie. Po chvíli nám ten ich džavot chýbal, tak sme išli za nimi, ale mali dobrú opateru a množstvo kamarátov, preto sme sa vzdialili načasovať manželke masáž na sobotu. Pred ôsmou sme tých našich výskumníkov odtrhli od hry a zobrali do Nočného baru, kde začínal animačný program pre deti. Deti sa bavili na parkete, tancovali MINIdisco s animátormi a so svojou detskou partiou, kým sme si my vychutnávali miešané drinky a chvíľku bez starostí. Za hodinku som rodinku doslova vytiahol na bazén, kde sme sa bláznili na tobogáne až do záverečnej. Deti zaspali hneď, ako sme ich uložili a my sme ešte chvíľku pozerali televízor, pretože na večernú zábavu sa nám už ísť nechcelo.

Ráno bolo príjemné, samozrejme nás deti zobudili, že chcú vidieť papagáje, tak sme zašli na kávu a po bohatých raňajkách sme sa boli pozrieť pri hotelovom jazierku na ryby. Manželka mala objednanú masáž a ja som zobral deti do detského kútika, kde na mňa za chvíľu zabudli. V Lobby bare som si zapol notebook, aby som sa trošku povenoval aj mojej druhej láske, firme, ale úchvatný výhľad na Kriváň ma zlákal k úvahám a jediné, čo som urobil, bolo bezcielne listovanie v novinách. Chcel som rodinke urobiť prekvapenie, tak som manželke doobjednal skrášľovaciu procedúru a na večer kolky. Manželke pomaly končila masáž, deti z detského kútika nechceli ísť, pretože museli niečo vystrihovať a nám tak zostalo jediné... Nič nerobiť, o nič sa nestarať a venovať sa len sebe. Na izbe som si obliekol plavky, župan, šľapky a zišiel som za manželkou na bazén. Práve sa chystala plávať a keď som jej oznámil, že poobede pokračuje ďalšou procedúrou, strčila ma od radosti do vody. Ešteže nebola studená ako býva u nás na plavárni. Chvíľu sme plávali a vychutnávali si perličku i vírivku, ale s vedomím, že sme bez detí, radšej sme využili čas na saunovanie a bazén odložili na poobedie aj s nimi. V saunách bolo úžasne, rôzne vône, para, voda, všetko, na čo som si len o saunovaní vedel spomenúť, som našiel. Čas ubiehal rýchlo a malí hladoši nás už čakali. Obed bol znova výborný, renomovaný „šéfkuchár je naozaj zárukou dobrej chuti“, hovoril som s plnými ústami, kým ma manželka nezahriakla, že jem neslušne, respektíve „žeriem“. Po obede sme sa „vymódili“ do županov a naši malí špióni zistili, že tobogán ide rýchlejšie, keď si ľahnú, čo znamenalo ďalšie a ďalšie výstupy do schodov, pre mňa po pár jazdách výhľad z lehátka pri bazéne na šantiace deti. Manželka sa vytratila na „beauty“ procedúru a dúfal som, že bude spokojná. Bola. Za hodinku vyšla ako celebrita a s výrazom bohyne sa k nám blížila znovuzrodená kráľovná, ktorá mi neostala nič dlžná a povedala, že za 5 minút mám masáž. Nechápal som, kedy to stihla zajednať. Odtisla ma do SPA Paradise a keď si ma odviedla Thajka, sľuboval som, že už žiadne „prekvapká“! Fantastická masáž, unavený a s pocitom novej sily, som vyzdvihol rodinku a „odplával“ do izby na posteľ, kde sme pri telke zaľahli. Po odpočinku nás čakali kolky a večera, ale už som sa krotil a dokonca som odolal aj ďalšej porcii fantastických zákuskov. Deti aj žena boli spokojné, ani som si neuvedomil, ako nám príjemne prebehla sobota.

Obyčajne sa túlame na nákupoch alebo niekde na návšteve, deti sa bláznia po byte. Harmónia, ktorá zavládla dnešný deň, bolo niečo nové. Večernú zábavu pre deti vystriedal program pre dospelých, ktorý sme vďaka únave a skorému spánku našich krpcov úspešne absolvovali. Bavili sme sa úžasne, pri stole s nami sedel mladší pár bez detí a tiež hovorili, že si na hoteli krásne užívajú. Na rozdiel od nás vyšli von a našli si čas aj na turistiku, čo som si ako záväzok určil pre ďalší pobyt. Manželka sa ma opýtala, či je to rovnaký záväzok ako na Silvestra, že prestanem po večeroch vyjedať. Naozaj neviem, čo tým myslela, ale ak švédske stoly v Permone, to si ujsť nenechám, predsa záväzky sú na to, aby sa porušovali. Išli sme spať nad ránom. DJ hral v noci dobre a v nedeľu nás oboch boleli nohy.

Ranné plávanie bol zážitok aj pre deti a svalovica trochu ustúpila. Na úžasných raňajkách, kde som za 2 dni nestihol vyskúšať všetky jedlá, sme sa vyvalili pri papagájoch, popíjali kávu a príjemne oddychovali. Deti sa vypýtali do detského kútika a my sme sa mohli v pokoji po dlhom čase porozprávať bez bremien každodennej rutiny. Bolo to príjemné, ako dakedy, keď sme ešte boli sami a uvažovali, aké to bude, keď budú deti. Po príjemnom dopoludní, ktoré sme v podstate preleňošili, nás čakalo odubytovanie a pozvánka do wellness komplexu – bazénov a sáun, aj po odubytovaní, čo považujem za vynikajúcu vec. Naše deti chceli ísť, ale keďže sme museli zobrať psa, ktorého už isto bolia od svokry uši a dorobiť domáce úlohy, bol čas na odchod domov.

Oddýchnutí, zrelaxovaní a po víkende, ktorý ani pre jedného z nás nebol nudný, sme vyrazili na cestu domov.

Teším sa, ako v práci všetkým porozprávam, ako s rodinou cez víkend naplno žijeme :)

wellness pobyt v Tatrách

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov