Prírodné vône zo SAUNA PARADISE u Vás doma

Jedinečné prírodné vône SAUNA Paradise osviežia každý domov, všedným okamihom dodajú náboj a Vaše spomienky sa vrátia k momentom tej pravej dovolenky, ktorú ste prežili na „magickom mieste oddychu a zdravia", v Grand hoteli Permon****.

Aromaterapia, prírodná liečba využívajúca éterické oleje, je jednou z metód naturálnej medicíny, pri ktorej sa aplikujú silice, vynikajúce pri liečbe rozličných ochorení.

Silice sú zmesi prchavých látok s liečivými účinkami, získavané z rastlín destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním. Sú balené pod atmosférou dusíka v obaloch z farmaceutického skla.

Takmer všetky firmy používajú pri predaji silíc označenie 100 % prírodný produkt. Toto označenie však nehovorí nič o spôsobe získavania silice. Klasická aromaterapia však žiada používať iba silice získané jednoduchou (jednou) destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním s následným mechanickým odstredením. Tieto majú označenie: NATURAL. Všetky ďalšie, dnes už bežné technologické postupy výroby sa pri klasickej aromaterapii neakceptujú.

SAUNA Paradise Grand hotela Permon**** Vám ponúka výhradne prírodné silice od firmy HANUS stvorené samotnou prírodou a vyberané profesionálnymi farmaceutmi.

Generácie parfumérskych majstrov si spájajú provensálsku oblasť s Vaclouse s jemnou a predsa opojne voňajúcou, ako i božsky liečivou levanduľou.

 

Relaxačný priestor s vyhrievanými ležadlami. Ľahnite si a o oddych sa postarajú krásne tvary, hudba a vzduch nasýtený mandarínkou, v aromaterapii najmocnajším prostriedkom proti stresu.

 

V rastlinnej ríši je eukalyptus strom s najmocnejším účinkom na úplné uvoľnenie dýchacích ciest. Použitie bergamotu pri dýchacích ochoreniach je zase známe z ľudského liečiteľstva v niektorých oblastiach Talianska. Privrite oči a pokojne dýchajte vôňu statných eukaliptovníkov, ktorých výpary sú v prírode tak koncentrované, že sa nad austrálskymi lesmi v Blue Mountains vznáša modrý opar.

 

Nenechajte si ujsť parnú inhaláciu marockej mäty, indického jazmínu, bulharskej ruže, krétskeho cistu a siamskeho benzoínu. Originálna vôňa zostavená z historických podkladov Vás prenesie do stredovekého Orientu. Príjemný oddych na vyhriatom mramore v oblaku pary s možnosťou súčastne sa osviežovať z pozlátenej fontány tečúcou vodou je typickou prednosťou očistnej a zdravotnej procedúry tureckých hamamov, ktorých obľuba a prospešnosť pretrvala až dodnes.

 

Už v starom Ríme milovali vôňu cédrového dreva. K nemu sme pre Vás primiešali guajakové drevo, ktoré na začiatku novoveku začali dovážať z Ameriky ako liek proti infekčným chorobám. V zmesi je i ružové drevo z brazílskych pralesov, u ktorého Indiáni spozorovali hojivé účinky, keď z týchto stromov tesali lode a poranenia sa im hojili prekvapivo rýchlo a ľahko. Austrálsky santal je pomerne nedávno objavený strom s výraznými liečivými vlastnosťami.

 

Latinský názov grapefruitu je v preklade citrónovník rajský. Súvisí s predstavou vžitou v niektorých krajinách, že biblickým „zakázaným ovocím" , ktoré v raji Eva odtrhla a podala Adamovi bol grapefruit.

 

Čarovná vôňa domácich kamiliek a materinej dúšky v zmesi s ich stredomorskými súrodencami, tymiánom a rímskym rumančekom.

 

Zahaľte sa do príjemných vôní a vychutnajte si pôžitok zo sily najstarších liečiviek našich podhorských strání.

 

 

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov