Prečo pobyt v Piniuse? Pohľad hosťa...

Predstavte si: útulná drevená chatka, praskajúci krb, vôňa dreva, papuče na nohách, súkromie, útulné 2 izby, vyhrievaná podlaha v kúpeľni, nádherné okolie a nekonečné možnosti na aktivity, či už relaxačné alebo tie aktívnejšie. Presne v tomto znamení sa niesol náš víkend v dependance PINIUS... A poviem Vám, čaro štýlovej horskej chaty s atmosférou sme si užili do sýtosti...

Ale pekne postupne... 

Sme piati rovnako naladení mladí ľudia, ktorí spolu strávili nádherných päť rokov na vysokej škole. Avšak od promócii prešiel už nejaký ten čas a stretnutia v centre starého mesta Bratislavy už pre pracujúcich aktívnych ľudí stratilo svoje čaro. Chcelo to odísť z mesta a vyvetrať zaneprázdnené hlavy. Čo prvé napadne Bratislavčanov, keď chcú odísť z mesta? Iná možnosť ako Tatry neexistovala.

Poloha v malebnom prostredí, priamo pri privátnom klzisku, lyžiarskom svahu a vleku, vonkajšia vírivka priamo pred chatkou a unikátny wellness komplex v Grand hoteli Permon**** na dosah (len pár minút od chaty). Lepšie sme si skutočne vybrať nemohli... 
Zarezervovali sme si víkendový pobyt HYGGE v dependance PINIUS, s pol penziou. V cene sme mali švédske raňajky, večere a voľný vstup dp wellness v Grand hoteli Permon****, ktoré je skutočne na skok (ani raz sme nevyužili prepravu na hotel a späť, vždy sme sa radi prešli, nakoľko prechádzkovým krokom to trvalo približne 5 min). Výber jedál bol naozaj bohatý, vybrali si i tí so špeciálnym stravovaním, čiže bezlepková a bezlaktózová strava. Mimochodom, chválime šéfkuchára!

Z Bratislavy sme vyštartovali ešte pred obedom, aby sme sa vyhli zápche v Ružomberku, cesta trvala 3 a pol hodiny. Do Grand hotela Permon**** sme prišli o 14-tej, po príchode sme si vychutnali lahodnú kávu v Lobby bare s výhľadom (neskutočne krásnym!) na Kriváň. Áno, aj my sme si spravili fotku :). Po ubytovaní sa na recepcii v Permone sme sa presunuli na našu chatku. Pred ňou nás na parkovisku čakal ochotný správca, ktorý nám všetko poukazoval, vysvetlil a odporučil. 
A mohol sa začať náš aktívno-pasívny pobyt v tomto malebnom horskom prostredí. Na to, že šlo o chatku, vybavenie bolo priam luxusné, vyhrievaná podlaha v kúpeľni to len zavŕšila.

Prvý deň, piatok, sme naplánovali ako uvítací, bez športových aktivít. Ako večerný program sme zvolili vonkajšiu vírivku, ktorá sa nachádza priamo vedľa chatky, kde sme si porozprávali všetky novinky a oddýchli si zároveň. V tom mrazivom počasí to malo snáď ešte väčšiu atmosféru!

Keďže sa sneh v Tatrách túto zimu držal zubami nechtami, čo mohlo byť po skvelých raňajkách lepšie ako sánkovačka? Nie, sánky sme si nemuseli nosiť, vlastne keď sa zamýšľam, je viac než pravdepodobné, že ich ani nikto nemá doma. Hneď na svahu sa nachádza požičovňa lyží aj sánok. Každý sme si požičali svoje a spomienky na detstvo v podobe pretekov mohli začať. A poviem Vám, bolo to úžasné! Opäť na chvíľu som sa cítila ako dieťa... bez starostí, myšlienok na deadliny a horiacich termínov... 
Po niekoľko hodinovom šantení sme sa šli zohraiť do vyhriateho wellness, následne sme sa presunuli do reštaurácie na večeru, čerstvá kapustnica nám padla vhod! Asociácia „bohatý výber jedál“ zostane pre mňa už navždy spájaná so stravovaním v Grand hoteli Permon****. Počas večere nás animátori prehovorili, aby sme sa zúčastnili programu pre dospelých, ktorý sa večer konal v Nočnom bare. Skvele sme sa zabavili na karaoke, pri spomienkach na ten večer mi opäť dvíha kútiky úst hore :).

A čo sa tam dá ešte robiť? Či zima, či leto, možností tu je naozaj nespočetne... Okrem sánkovačky, animačného programu pre dospelých a koliek, sme sa vybrali na prechádzku na Štrbské pleso, kde sme boli približne za 20 minút. Lokalita je naozaj výborná, do pol hodiny sa dostanete na mnoho zaujímavých miest na všetky smery. A či je vonku teplo alebo zima, vo wellness Permon´s Paradise si oddýchne skutočne každý. Keby sa dalo, asi sa doň nasťahujem!

Presne takýto víkend som potrebovala! Už teraz môžem s určitosťou povedať, že rozlúčku s letom strávime spoločne opäť v pohodovej chatke Pinius.
 

Vašim kritériam vyhovuje výsledkov