Empora Hotels
14.jpg
Späť
Dĺžka 10-15 minút
Teplota 40 ˚C/50 °C
Wellness Permon´s Paradise
Mätová inhalácia

Tradícia tureckej parnej sauny siaha až do čias Osmanskej ríše. Originálna vôňa marockej mäty, ktorá je zostavená z historických podkladov, Vás doslova prenesie do stredovekého Orientu. Príjemný oddych na vyhriatom mramore v oblaku pary s možnosťou súčasne sa osviežovať tečúcou vodou z pozlátenej fontány  je typickou prednosťou očistnej a zdravotnej procedúry tureckých hamamov, ktorých obľuba a prospešnosť pretrvala dodnes.


Účinky: relaxačný, posilnenie imunity, priaznivo pôsobí pri ochoreniach dýchacích ciest

Indikácie: Výrazné vylučovanie toxických látok z krvi a tukového tkaniva cez potné žľazy vplyvom 100% vlhkosti a vysokej teploty. Použité látky sa používali v moslimských rituáloch na exaltáciu (opojenie, povzbudenie, vzrušenie) a boli súčasťou tzv. kadidiel lásky. Z terapeutických vlastností sú dôležité ich výrazné dezinfekčné a protibakteriálne účinky v dýchacích cestách.

Kontraindikácie: infekčné choroby, hnisavé ochorenia kože, plesne, infekcie, akútne horúčkovité ochorenia, všetky choroby v akútnom štádiu, zhubné nádory, zvýšená činnosť štítnej žľazy, stavy po zápaloch žíl, hypertenzia a známky obehového zlyhania, stavy po hlbokej trombóze, zhubné nádory, epilepsia, inkontinencia moču a stolice, všetky akútne ataky chronických ochorení, dekompenzácia chronických ochorení, dekompenzovaný diabetes mellitus, infekčné ochorenia, aktívna TBC, krvácavé stavy, psychické ochorenia, horúčkové stavy, febrílne stavy, tehotenstvo, relatívna kontraindikácia vek nad 70 rokov