banner
Hľadáte darček?
Odporúčame
wellness
congress
family
Ski

Podbanské

Malá horská osada leží na rozhraní dvoch najvyšších slovenských pohorí - Vysokých a Západných Tatier. V jej blízkosti vyúsťujú tri tatranské doliny - Kamenistá, Tichá a Kôprová dolina. Oblasť je ohraničené dvoma významnými vrchmi  - vrchom Bystrá (2 248 m. n. m .), ktorý je najvyšším vrchom Západných Tatier a majestátnym vysokotatranským štítom Kriváň (2 494 m. n. m.), ktorý je jedným z národných symbolov Slovenska. Osada je predurčená na tiché prechádzky smrekovými lesmi, ale aj na náročnejšie vysokohorské túry na okolité končiare. Cesty do dolín a blízke terény v podhorí sú vhodné na cyklistické výlety, v zime zase ideálne ako lyžiarske či bežecké trate. Okrem toho je tu lyžiarsky vlek, ktorý uspokojí začiatočníkov a rodiny s deťmi.

V osade sa nachádza viac ubytovacích zariadení, z ktorých najznámejší je Grand hotel Permon**** s najväčším hotelovým wellness komplexom na Slovensku - Permon´s Paradise. Druhým hotelom je Hotel Pieris*** (bývalý hotel Kriváň), ktorý poskytuje svoje služby po kompletnej rekonštrukcii.

Ubytovať sa môžete aj v jednom z dependance Grand hotela Permon**** - exkluzívny PINIUS alebo obľúbený PERMONÍK, ktorého súčasťou je tradičná slovenská reštaurácia KOLIBA. Okrem toho tu nájdete Penzión Nebeski, Chatku Zvonček a Betka, Chatu Pohoda, bufet „U Svišťa" s malým obchodíkom, v ktorom si môžete zakúpiť základné potraviny.

Okolie Podbanského zobrazené z pohľadu, ako ho nepoznáte... Máme radi hudbu, tanec a tešíme sa z videoklipu známeho tanečníka Laciho Strika: